Limba și literatura română

Anul școlar 2013-2014

Numele și prenumele elevului

Clasa

Concursul

Premiul

Profesor coordonator

Roată Maria Teodora

V C

Concursul Internaţional de Creaţie Plastico – Lirică „Eminesciana ” 2014

Diplomă de excelență

Miron Iolanda

Echipa clasei a X-a A cu proiectul  “Comunitatea elenă din Iași între discreție și tenacitate”

X A

Concursul Național "Cultură și civilizație în România"

Mențiune

Ciubotariu  Doina

Duluță George

V B

Concurs școlar “Noi și Eminescu”- secțiunea Creație lirică

I

Ciubotariu  Doina

Streba Denisa

V B

Concurs școlar “Noi și Eminescu”- secțiunea Creație lirică

III

Ciubotariu  Doina

Nistor Ștefan

V B

Concurs școlar “Noi și Eminescu”- secțiunea Creație lirică

Mențiune

Ciubotariu  Doina

Borcilă Lavinia

V B

Concurs școlar “Noi și Eminescu”- secțiunea Creație lirică

Mențiune

Ciubotariu  Doina

Ciornei Andreea

X A

Concursul Internațional de Creație plasico-lirică “Eminesciana” 2014 – secțiunea Lirică

I

Ciubotariu  Doina

Ilie Ioana

VII B

Concursul Internațional de Creație plasico-lirică “Eminesciana” 2014 – secțiunea Lirică

II

Ciubotariu  Doina

Olteanu Daria

V B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Mențiune

Ciubotariu  Doina

Dăscălescu Mihail

VI A

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Mențiune

Ciubotariu  Doina

Bunescu Marius
Popa Dragoș

X A

Concursul Internațional al Revistelor Școlare  "Anelisse"

II

Ciubotariu  Doina

Mocanu Bianca

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

I

Șușnea Maria

Ghebuță Sabin

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Mențiune

Șușnea Maria

Mihăilă Sebastian

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Mențiune

Șușnea Maria

Ștefănoaia Mihai

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Mențiune

Șușnea Maria

Zmeu Smaranda

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Mențiune

Șușnea Maria

Cucoș Cătălina

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Premiul Special

Șușnea Maria

Pleșca Claudia

XI C

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Glife și hieroglife

Premiul special

Șușnea Maria

Popovici Andrei

XI C

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Măști cantemiriene

I

Șușnea Maria

Stratulat Raluca

XI E

Concursul Internațional de Creație plasico-lirică “Eminesciana” 2014 – secțiunea Lirică

II

Știrbăț Ofelia

Stratulat Raluca

XI E

Concurs școlar “Noi și Eminescu”- secțiunea Creație lirică

III

Știrbăț Ofelia

Zamfir Iustin
Mariuței Eduard

XI B

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a

III

Știrbăț Ofelia

Burdea Iuliana
Dobrea Gabriela
Nistor Iulian
Baroncea Andrei
Brașoveanu Ioana
Costiuc Alexandra
Radu Cristina
Kassim Sarah
Palancanu Eduard

VA
VA
VA
VA
VA
VA
IX D
IX D
IX D

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Imago mundi

Marele Premiu Cantemir

Rotaru Cătălina

Burdea Iuliana

VA

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Imago mundi

Premiul special pentru interpretare

Rotaru Cătălina

Radu Cristina

IX D

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Imago mundi

Premiul special pentru interpretare

Rotaru Cătălina

Drîmbă Andreea

IX D

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Glife și hieroglife (interpretare  text)

II

Rotaru Cătălina

Kassim Sarah
Palancanu Eduard

IX D

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Glife și hieroglife (măști)

I

Rotaru Cătălina

Mogâldea Ștefan

VA

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Glife și hieroglife (măști)

II

Rotaru Cătălina

Tatarici Codrin

VA

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Glife și hieroglife (măști)

III

Rotaru Cătălina

Dumitrescu Crețu Alexandru

VA

Concursul  Școlar Interdisciplinar  "Urmasii principelui Cantemir" – ediția a VII-a – secțiunea Glife și hieroglife (măști)

Mențiune

Rotaru Cătălina

Baroncea Andrei

VA

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

III

Rotaru Cătălina

Dobrea Gabriela

VA

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Mențiune

Rotaru Cătălina

Moisă Miruna

VA

Concursul județean de comunicare și perspicacitate “Cantemir Junior” ediția 2014

Mențiune

Rotaru Cătălina

Catrinari Monica

IX D

Concursul Internațional de Creație plasico-lirică “Eminesciana” 2014

III

Rotaru Cătălina

Popistașu Paula Patricia

IX D

Concursul Internațional de Creație plasico-lirică “Eminesciana” 2014

Premiul Special

Rotaru Cătălina

Popistașu Paula Patricia

IX D

Concursul de creație Noi și Eminescu din cadrul proiectului interjudetean Eminescu-Omul deplin al culturii românești

I

Rotaru Cătălina

Catrinari Monica

IX D

Concursul de creație Noi și Eminescu din cadrul proiectului interjudetean Eminescu-Omul deplin al culturii românești

Mențiune

Rotaru Cătălina

Iovan Maria Andreea

IX F

Concursul naţional de creaţie literară "Noi şi Eminescu" în cadrul proiectului naţional " Eternul Eminescu – Omul deplin al culturii româneşti

I

Huțul Ofelia
Ciubotariu Doina

Mogâldea Mădălina

IX F

Concursul naţional de creaţie literară "Noi şi Eminescu" în cadrul proiectului naţional " Eternul Eminescu – Omul deplin al culturii româneşti

II

Huțul Ofelia
Ciubotariu Doina

Mălaimare Andreea

IX F

Concursul naţional de creaţie literară "Noi şi Eminescu" în cadrul proiectului naţional " Eternul Eminescu – Omul deplin al culturii româneşti

II

Huțul Ofelia
Ciubotariu Doina

Ignat Ana-Maria

IX F

Concursul naţional de creaţie literară "Noi şi Eminescu" în cadrul proiectului naţional " Eternul Eminescu – Omul deplin al culturii româneşti

III

Huțul Ofelia
Ciubotariu Doina

Bungianu Mălina

IX F

Concursul naţional de creaţie literară "Noi şi Eminescu" în cadrul proiectului naţional " Eternul Eminescu – Omul deplin al culturii româneşti

Mențiune

Huțul Ofelia
Ciubotariu Doina

Bejenaru Ana-Diana

IX F

Concursul naţional de creaţie literară "Noi şi Eminescu" în cadrul proiectului naţional " Eternul Eminescu – Omul deplin al culturii româneşti

Mențiune

Huțul Ofelia
Ciubotariu Doina

Anul scolar 2011 2012

Nr. crtNumele și prenumele elevuluiClasaConcursulPremiulProfesori coordonatori
1.Lucaciu Claudia DanielaV COlimpiada judeteanaIIIStirbat Ofelia
2.Pricop Bianca MariaVIII DOlimpiada judeteanaIIIStirbat Ofelia
3.Barmusca BiancaVI COlimpiada judeteanaIIMiron Iolanda
4.Turcanu GeorgianaVI COlimpiada judeteanaMMiron Iolanda
5.Plesca ClaudiaIX COlimpiada judeteanaIISusnea Maria
6.Mosulica RalucaIX BConcursul de creatie "Noi si Eminescu"MCondurache Cornelia
7.Manican SebastianX EConcursul de creatie "Noi si Eminescu"IIICondurache Cornelia
8.Haralambi PetronelaIX BConcursul de creatie "Noi si Eminescu"Premiul specialCondurache Cornelia
9.Bulai ElenaX EConcursul de creatie "Noi si Eminescu"Premiul specialCondurache Cornelia
10.Plesca ClaudiaIX CConcursul de creatie "Noi si Eminescu"MSusnea Maria
11.Stratulat RalucaVIII DConcursul de creatie "Noi si Eminescu"IStirbat Ofelia
12.Bordianu SimonaIX AConcursul de creatie "Noi si Eminescu"MStirbat Ofelia
13.Turcanu GeorgianaVI CConcursul de creatie "Noi si Eminescu"IIIMiron Iolanda
14.Savescu AndreeaVI CConcursul de creatie "Noi si Eminescu"MMiron Iolanda
15.Formagiu Michael GabrielVI CConcursul de creatie "Noi si Eminescu"IIIMiron Iolanda
16.Bosinceanu AlexandraX CConcursul de creatie "Noi si Eminescu"IIIMiron Iolanda
17.Amaritei FlorinaX CConcursul de creatie "Noi si Eminescu"IIIMiron Iolanda
18.Craciun MalinaVI BConcursul jude?ean "Cantemir - Junior"MStirbat Ofelia
19.Plesca ClaudiaIX CConcursul "Urmasii Principelui Cantemir"MSusnea Maria
20.Hanganescu AnaXII EConcursul de crea?ie "Noi si Eminescu"IIICiubotariu Doina
21.Grosu RodicaXII EConcursul de crea?ie "Noi si Eminescu"IICiubotariu Doina
22.Cosan IoanaV BConcursul judetean "Cantemir - Junior"MCiubotariu Doina
23.Bordeianu Cocea AdelinaV BConcursul judetean "Cantemir - Junior"MCiubotariu Doina
24.Abu Kush AngieXII EConcursul "Urmasii Principelui Cantemir"PSCiubotariu Doina
25.Grosu RodicaXII EConcursul de creatie liric? "Eminesciana"IICiubotariu Doina
26.Cretu CristinaXII EConcursul de creatie liric? "Eminesciana"ICiubotariu Doina
27.Hanganescu AnaXII EConcursul de creatie liric? "Eminesciana"ICiubotariu Doina
28.Epure IoanaV BConcursul de creatie liric? "Eminesciana"ICiubotariu Doina

 

Din anii trecuți

Grosu Rodica. Bacu ClaudiaXI E"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Creatie"IICiubotariu Doina
Vrabie RalucaVIII A"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Creatie"IIICiubotariu Doina
Paslaru AlexandraVII A"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Interpretare dramatica"IICiubotariu Doina
Dulan DragosVII A"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Interpretare dramatica"IIICiubotariu Doina
M?rgineanu Dalila. Lupu AlexandraVII C"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Interpretare dramatica"MentiuneCondurache Cornelia
Parfene Alexandra. Sandu AdrianIX B"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Creatie"IIGherghel Iosif
Carp DeliaIX BOlimpiada "George Calinescu"MentiuneGherghel Iosif
Formagiu MichaelV C"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Interpretare dramatica"IMiron Iolanda
Savescu AndreeaV C"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Interpretare dramatica"IIIMiron Iolanda
Savescu Andreea. Acurcanu Georgiana. Bitica LoredanaV C"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Creatie"MentiuneMiron Iolanda
Acurcanu GeorgianaV COlimpiada "George Calinescu"IIMiron Iolanda
Rusu IrinaX B"Urmasii Principelui Cantemir"MentiuneMiron Iolanda
Anton MedeeaVII D"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Creatie"IStirbat Ofelia
Bordeianu SimonaV B"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Creatie"IIIStirbat Ofelia
Iftene IoanaX"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Creatie"MentiuneStirbat Ofelia
Vartolomei MariaV BOlimpiada "George Calinescu"IIStirbat Ofelia
Anton MedeeaVII DOlimpiada "George Calinescu"MentiuneStirbat Ofelia
Romil? AlexandraXII"Urmasii Principelui Cantemir"IISusnea Maria
Bejenaru Alexandra. Vieru SimonaVIII C"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Interpretare dramatica"IISusnea Maria
Ple?ca ClaudiaVIII C"Noi si Eminescu" - Sectiunea "Creatie"IIISusnea Maria
Ple?ca ClaudiaVIII COlimpiada "George Calinescu"IIISusnea Maria
Croitoru NinaXII F"Urmasii Principelui Cantemir"- sectiunea “Glife si Hieroglife”Marele premiu "D. Cantemir"Susnea Maria
Munteanu OlegXII B"Urmasii Principelui Cantemir"- sectiunea “Glife si Hieroglife”ICiubotariu Doina

Scrie un comentariu

Trebuie să fii autentificat pentru a posta un comentariu.