Limba și literatura română

Anul școlar 2013-2014

 

Numele și prenumele elevului

Clasa

Concursul

Etapa

Premiul

Profesor coordonator

Țurcanu  Georgiana

VIII C

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

III

Miron Iolanda

Dimian  Diana

V C

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

III

Miron Iolanda

Prepeliță Andrei

VIII C

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

Mențiune

Miron Iolanda

Sandu Andrieș  Selma

V C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

II

Miron Iolanda

Sandu Andrieș  Octavian

VIII C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

Mențiune

Miron Iolanda

Florescu  Codrina

V C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

Mențiune

Miron Iolanda

Șalariu Teodora

VII B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

II

Ciubotariu  Doina

Duluță George

V B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

II

Ciubotariu  Doina

Fadil Rhouziel

V B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

III

Ciubotariu  Doina

Coșan Ioana

VII B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

Mențiune

Ciubotariu  Doina

Duluță George

V B

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

III

Ciubotariu  Doina

Popovici Adina

V B

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

III

Ciubotariu  Doina

Coșan Ioana

VII B

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

Mențiune

Ciubotariu  Doina

Pleșca Claudia

XI C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

III

Șușnea Maria

Teleman Bianca

XI E

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

Mențiune

Șușnea Maria

Nicolau Smaranda

VI B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014 – etapa judeţeană

județeană

Mențiune

Șușnea Maria

Pleșca Claudia

XI C

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

II

Șușnea Maria

Teleman Bianca

XI E

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

Mențiune

Șușnea Maria

Nicolau Smaranda

VI B

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

Mențiune

Șușnea Maria

Toma Georgiana

XI E

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

III

Știrbăț Ofelia

Boz Ruxandra

VIII C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

Mențiune

Știrbăț Ofelia

Boz Ruxandra

VIII C

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

III

Știrbăț Ofelia

Baroncea Andrei

VA

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

II

Rotaru Cătălina

Bejan Adina

VA

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

II

Rotaru Cătălina

Popistașu Paula Patricia

IX D

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

II

Rotaru Cătălina

Adam Constantin Gabriela

X C

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

III

Rotaru Cătălina

Catrinari Monica

IX D

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

Mențiune

Rotaru Cătălina

Hriscu Oana Mihaela

X C

Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură română 2013-2014

județeană

Mențiune

Rotaru Cătălina

Adam Constantin Gabriela

X C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

II

Rotaru Cătălina

Catrinari Monica

IX D

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

III

Rotaru Cătălina

Baroncea Andrei

VA

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

III

Rotaru Cătălina

Velnic Ana-Maria

VA

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

III

Rotaru Cătălina

Brighiu Bianca Larisa

IX D

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

Mențiune

Rotaru Cătălina

Hriscu Oana Mihaela

X C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

Mențiune

Rotaru Cătălina

Achiricesei Ilinca

IX A

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

Mențiune

Vaipan  Alina

Stângaciu Maria

X D

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă 2013- 2014

județeană

Mențiune

Vaipan Alina

 

Numele și prenumele elevuluiClasaOlimpiadaEtapaPremiulProfesor coordonator
Vartolomei MariaV BGeorge Calinescu2010-2011IIStirbat Ofelia
Anton MedeeaVII DGeorge Calinescu2010-2011MentiuneStirbat Ofelia
Plesca ClaudiaVIII CGeorge Calinescu2010-2011IIISusnea Maria
Turcanu GeorgianaV CGeorge Calinescu2010-2011IIIMiron Iolanda
Carp DeliaIX BGeorge Calinescu2010-2011MentiuneGherghel Iosif
Rus EdithVIII COlimpiada de Limba si literatura romana2007-2008IIStirbat Ofelia
Catarau AlinaXI EOlimpiada de Limba si literatura romana2007-2008MentiuneMiron Iolanda
Rus AlinaVIII EOlimpiada de Limba si literatura romana2007-2008MentiuneMiron Iolanda
Ivan SabinaVIII EOlimpiada de Limba si literatura romana2007-2008MentiuneMiron Iolanda
Stoleru IlincaV COlimpiada de Limba si literatura romana2007-2008MentiuneMiron Iolanda
Rush EdithVIII D"Mihai Eminescu"2007-2008IIMiron Iolanda
Catarau AlinaXI E"Mihai Eminescu"2007-2008MentiuneMiron Iolanda

Scrie un comentariu

Trebuie să fii autentificat pentru a posta un comentariu.