Rezultate an școlar 2014-2015

 

REZULTATE LA OLIMPIADE ȘI CONCURSURI ȘCOLARE

 

LICEUL TEORETIC „DIMITRIE CANTEMIR” IAȘI

AN ȘCOLAR 2014 – 2015

 

Olimpiade Naționale – 2015

 

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Olimpiada

Premiul

Profesori îndrumători

  1.  

Iovan Andreea Maria

X F

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă – 1

 

I

Balaur Beatrice

Revert Vicenta

  1.  

Teleman Bianca Maria

XII E

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba italiană

Mențiune

Pintilie Angela

  1.  

Vartolomei Ana-Maria

IX G

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba franceză

Mențiune

Hîncu Silvia

  1.  

Miron Radu

XII A

Olimpiada Națională de Matematică

Medalie de Argint – SSMR

Iurea Gheorghe

  1.  

Melnic Melania Ioana

VII A

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Menținue specială – ISJ Maramureș

Sandu Andreiș Amelia

  1.  

Burlacu Bianca

IX G

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Menținue specială – ISJ Maramureș

Tomei Ioana

Revert Vicenta

 

Calificări la Olimpiadele Naționale – 2015

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Olimpiada Națională la care s-a calificat

Profesori îndrumători

  1.  

Miron Radu

XII A

Olimpiada Națională de Matematică

Iurea Gheorghe

  1.  

Melnic Melania Ioana

VII A

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Sandu Andreiș Amelia

  1.  

Iovan Andreea Maria

X F

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă – 1

Balaur Beatrice

Revert Vicenta

  1.  

Scântei Ioana Cristina

XI D

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Sandu Andreiș Amelia

Revert Vicenta

  1.  

Nichita Simona

XII D

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Sandu Andreiș Amelia

Revert Vicenta

  1.  

Burlacu Bianca

IX G

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Tomei Ioana

Revert Vicenta

  1.  

Teleman Bianca Maria

XII E

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba italiană

Pintilie Angela

  1.  

Vartolomei Ana – Maria

IX G

Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba franceză

Hîncu Silvia

  1.  

Strat Ștefan Alin

IX A

Olimpiada Națională de Tehnologia Informației TIC

Măcărescu Roxana

 

 

 

Trupa de teatru în limba spaniolă a liceului a obținut locul V la Festivalul Național de Teatru în Limba Spaniolă (București). Eleva Apetrei Mădălina din clasa a XI-a D a obținut Premiul pentru Cea mai bună actriță în cadrul festivalului.

 

 

Rezultate la olimpiade județene și concursuri școlare naționale și județene, an școlar 2014 – 2015

 

Nr.

crt

Numele și prenumele elevului

Clasa

Concursul

Premiul

Profesor coordonator

1. 

Puţintică Nicoleta

V C

Olimpiada de Lingvistică, etapa judeţeană

III

Miron Iolana

Munteanu Daniela

2. 

Miron Radu

XII A

Olimpiada de Lingvistică, etapa judeţeană

II

Ştirbăţ Ofelia

Iurea Gheorghe

3. 

Duluţă George

VI B

Olimpiada de Lingvistică, etapa judeţeană

III

Ciubotariu Doina

Brânzilă Cristina

4. 

Baroncea Andrei

VI A

Olimpiada de Lingvistică, etapa judeţeană

II

Rotaru Cătălina

Pleșcan Lăcrămioara

5. 

Miron Alexia

V C

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

III

Miron Iolanda

6. 

Dimian Diana

VI C

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

III

Miron Iolanda

7. 

Roată Teodora

VI C

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

M

Miron Iolanda

8. 

Gugulică Diana

 

IX E

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

M

Fîntînaru Traian

9. 

Ţurcanu Georgiana

IX C

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

II

Fîntînaru Traian

10. 

Vartolomei Ana – Maria

IX G

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

III

Fîntînaru Traian

11. 

Boz Ruxandra

VIII C

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

III

Ştirbăţ Ofelia

12. 

Olteanu Daria

VI B

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

I

Ciubotariu Doina

13. 

Coşan Ioana

VIII B

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

II

Ciubotariu Doina

14. 

Şalaru Teodora

VIII B

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

I

Ciubotariu Doina

15. 

Prigoreanu Andrei

VII B

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

M

Şuşnea Maria

16. 

Butnaru Mihaela Beatrice

VII B

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

M

Şuşnea Maria

17. 

Pleşca Claudia

XII D

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

I

Rotaru Cătălina

18. 

Popistaşu Paula Patricia

X D

Olimpiada de Limbă, Comunicare şi Literatură Română, etapa judeţeană

II

Rotaru Cătălina

19. 

Chilariu Bianca

V A

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

M

Fîntînaru Traian

20. 

Gugulică Diana

 

IX E

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

M

Fîntînaru Traian

21. 

Vartolomei Ana – Maria

IX G

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

M

Fîntînaru Traian

22. 

Jeleanu Adelina

XI E

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

III

Ştirbăţ Ofelia

23. 

Boz Ruxandra

VIII C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

III

Ştirbăţ Ofelia

24. 

Anton Medeea

XI B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

III

Ştirbăţ Ofelia

25. 

Toma Georgiana

XI E

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

III

Ştirbăţ Ofelia

26. 

Florecu Codrina

VI C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

M

Miron Iolanda

27. 

Roată Teodora

VI C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

II

Miron Iolanda

28. 

Duluţă George

VI B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

M

Ciubotariu Doina

29. 

Olteanu Daria

VI B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

II

Ciubotariu Doina

30. 

Butnaru Mihaela Beatrice

VII B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

III

Şuşnea Maria

31. 

Mocanu Bianca

VII B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

M

Şuşnea Maria

32. 

Chifan Adelina

VII B

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

M

Şuşnea Maria

33. 

Baroncea Andrei

VI A

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

III

Rotaru Cătălina

34. 

Bejan Adina

VI A

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

III

Rotaru Cătălina

35. 

Adam – Constantin Gabriela

XI C

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

III

Rotaru Cătălina

36. 

Catrinari Monica

X D

Olimpiada de Lectură ca Abilitate de Viaţă

 

M

Rotaru Cătălina

37. 

Niță Maria

V B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

PS

Miron Iolanda

38. 

Streba Denisa

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

PS

Ciubotariu Doina

39. 

Olteanu Daria Elena

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

PS

Ciubotariu Doina

40. 

Buzuliuc Diana Maria

VI B

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

PS

Ciubotariu Doina

41. 

Bejan Adina

VI C

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

PS

Miron Iolanda

42. 

Pulbere Victor

X A

Olimpiada de limba rusă, etapa județeană

I

Istrate Petru

43. 

 

Achiței Cosmin

 

XI D

Concursul “Spoken English”, Impromptu

I

Balan Arhire Oana

44. 

Cioca Ștefan

VII B

Concursul “Spoken English”, Impromptu

III

Balan Arhire Oana

45. 

Ștefănoaia Mihai

 

VII B

Concursul “Spoken English”, Impromptu

II

Balan Arhire Oana

46. 

Andone Emilian

 

IX G

Concursul “Spoken English”, Impromptu

III

Balan Arhire Oana

47. 

Bâgu Sonia-Constantina

 

IX G

Concursul “Spoken English”, Impromptu

II

Balan Arhire Oana

48. 

Bălănici Teona-Bianca

 

IX G

Concursul “Spoken English”, Impromptu

III

Balan Arhire Oana

49. 

Diaconu Anamaria Gabriela

IX G

Concursul “Spoken English”, Impromptu

III

Balan Arhire Oana

50. 

Tărnăuceanu Ioana

X F

Concursul Județean de Scrabble (multilingvistic) “Eurolexis”, limba spaniolă

I

Balaur Beatrice

51. 

Loghin Raluca

X F

Concursul Județean de Scrabble (multilingvistic) “Eurolexis”, limba spaniolă

II

Balaur Beatrice

52. 

Rotariu Andreea Alexandra

X F

Concursul Județean de Scrabble (multilingvistic) “Eurolexis”, limba spaniolă

III

Balaur Beatrice

53. 

Amihăesei Cosmin Constantin

IX E

Concursul Județean de Scrabble (multilingvistic) “Eurolexis”, limba engleză

III

Balaur Beatrice

54. 

Lucaciu Claudia

VIII C

Concursul de creație literară în limba engleză “Winter Wonderland”

M

Nicola Roxana

55. 

Teleman Bianca

XII E

Olimpiada de limbi romanice, etapa județeană

Calificare la Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba italiană

Pintilie Angela

56. 

Vartolomei Ana-Maria

IX G

Olimpiada de limbi romanice, etapa județeană

I Calificare la Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba franceză

Hîncu Silvia

57. 

Iovan Andreea Maria

X F

Olimpiada de limbi romanice, etapa județeană

Calificare la Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Balaur Beatrice

Revert Vicenta

58. 

Melnic Melania Ioana

VII A

Olimpiada de limbi romanice, etapa județeană

Calificare la Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Sandu Andreiș Amelia

59. 

Scântei Ioana Cristina

XI D

Olimpiada de limbi romanice, etapa județeană

Calificare la Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Sandu Andreiș Amelia

Revert Vicenta

60. 

Nichita Simona

XII D

Olimpiada de limbi romanice, etapa județeană

Calificare la Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba spaniolă

Sandu Andreiș Amelia

Revert Vicenta

61. 

Dăscălescu Mihail

VII A

Concursul „Charlotte Sibi”

M

Dudcă Delia

62. 

Huțul Tudor Daniel

XII D

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Sectiunea ,,Amicii Picturae”

I

Sandu Andreiș Amelia

 

63. 

Miron Radu

XII A

Olimpiada de Matematică, faza judeţeană

I

Iurea Gheorghe

64. 

Gheorghiu Teodora

V C

Concursul Județean Interdisciplinar „H. Coandă”

M

Munteanu Daniela

65. 

Similiac Ana – Maria

V C

Concursul Național „Euclid”, etapa a II-a

M

Munteanu Daniela

66. 

Cozma Alexandru Cristi

V B

Concursul Național „Euclid”, etapa a II-a

M

Baghiu Ciprian

67. 

Tărăboanță Daniel

VI A

Concursul Național „Euclid”, etapa a II-a

M

Pleșcan Lăcrămioara

68. 

Strebba Denissa

VI B

Concursul Național „Euclid”, etapa a II-a

M

Brânzilă Cristina

69. 

Ghebuță Florentin Sabin

VII B

Concursul Național „Euclid”, etapa a II-a

M

Munteanu Daniela

70. 

Zmeu Smaranda

VII B

Concursul Național „Euclid”, etapa a II-a

M

Munteanu Daniela

71. 

Dănilă Alina Cosmina

VIII B

Concursul Național „Euclid”, etapa a II-a

M

Pleșcan Lăcrămioara

72. 

Gheorghiu Teodora

V C

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

M

Miron Iolanda

Munteanu Daniela

73. 

Puțintică Nicoleta

V C

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

M

Miron Iolanda

Munteanu Daniela

74. 

Aelenei Daniel Alexandru

V C

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

M

Miron Iolanda

Munteanu Daniela

75. 

Știrbăț Ecaterina Andreea

V C

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

M

Miron Iolanda

Munteanu Daniela

76. 

Baroncea Andrei

VI A

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

M

Rotaru Cătălina

Pleșcan Lăcrămioara

77. 

Dorneanu Sidonia Ștefana

VI A

Concursul județean de comunicare și perspicacitate „Cantemir-Junior”

M

Rotaru Cătălina

Pleșcan Lăcrămioara

78. 

Constantin Ecaterina

XII C

Concurs Național Interdisciplinar „Nașterea Domnului, prilej de bucurie pentru creștini” din CAER

I

Munteanu Daniela

79. 

Jelea Alexandra

XII C

Concurs Național Interdisciplinar „Nașterea Domnului, prilej de bucurie pentru creștini” din CAER

I

Munteanu Daniela

80. 

Ştefănoaia Mihai

VII B

Concursul naţional PHI

M

Dragan  Daniela

81. 

Ştefănoaia Mihai

VII B

Concursul de creativitate în fizică şi tehnologii „Ştefan Procopiu”

Diploma Arhimede

Dragan Daniela

82. 

Mocanu Bianca Ștefana, Ștefănoaia Mihai, Petroșanu Răzvan, Mihăilă Sebastian, Progoreanu Andrei

VII B

Concursul de creativitate în fizică şi tehnologii „Ştefan Procopiu”

Diploma Newton

Dragan Daniela

83. 

Agrigoroaei Ștefan, Strat Ștefan-Alin, Pogor Andrei-Robert, Mihălcuț Sorin-Silviu, Moisuc Paul-Andrei 

IX A

Concursul de creativitate în fizică şi tehnologii „Ştefan Procopiu”

Diploma Procopiu

Dragan Daniela

84. 

Olteanu Daria Elena

VI B

Concursul de creativitate în fizică și tehnologii„ Ștefan Procopiu”-etapa județeană-martie 2015

Diploma

Arhimede

Jeroaea Carmen

85. 

Pleșecu Bogdan Leonard

VI B

Concursul de creativitate în fizică și tehnologii„ Ștefan Procopiu”- etapa județeană-martie 2015

Diploma

Copernic

Jeroaea Carmen

86. 

Baroncea Andrei Florin

VI A

Concursul de creativitate în fizică și tehnologii„ Ștefan Procopiu”- etapa județeană-martie 2015

Diploma

Newton

Calificat la etapa națională 29 mai 2015

Jeroaea Carmen

87. 

Pleşescu Bogdan

VI B

Concursul naţional PHI

M

Jeroaea Carmen

88. 

Petraşco Ilie

XII A

Concursul “Ştefan Procopiu” – etapa judeţană

II

Anton Iuliana

89. 

Pulbere Victor

X A

Concursul “Cristofor Simionescu”

M

Ecsner Irina

90. 

Stoian Victor

X A

Concursul “Cristofor Simionescu”

I

Ecsner Irina

91. 

Grosu Sorina Georgiana

XI C

Concursul “Cristofor Simionescu”

M

Ecsner Irina

92. 

Donea Cristina

XII C

Concursul “Cristofor Simionescu”

II

Ecsner Irina

93. 

Popovici Andrei

XII C

Concursul “Cristofor Simionescu”

II

Ecsner Irina

94. 

Minea Dana Mihaela

IX E

Concursul “Cristofor Simionescu”

M

Costea Dan Marian

95. 

Mocanu Teona

XII E

Olimpiada de geografie, etapa județeană

M

Dimitriu Anca

96. 

Sfredel Răzvan

XII D

Olimpiada de geografie, etapa județeană

M

Dimitriu Anca

97. 

Huțuțui Tudor

V B

Concursul de geografie “Terra”, etapa județeană

M

Movilă Andreea

98. 

Popovici Adina

VI B

Concursul de geografie “Terra”, etapa județeană

III

Movilă Andreea

99. 

Popescu Mihai

VI A

Concursul de geografie “Terra”, etapa județeană

M

Movilă Andreea

100. 

Ilie Ioana

Lucaciu Claudia

VIII B

VIII C

Olimpiada de cultură civică, etapa județeană

M

Zamfir Cristina

101. 

Lehaci Ana Maria

V A

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Sectiunea ,,Amicii Picturae”

II

Zamfir Cristina

102. 

Arva Teodora

XII E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Sectiunea ,,Descriptio mundi”

M

Zamfir Cristina

103. 

Minea Dana

IX D

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Descriptio Mundi”

M

Zamfir Cristina

104. 

Abramovici Lev

IX E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Sectiunea ,,Amicii Picturae”

Marele premiu

Zamfir Cristina

105. 

Bunduc Silvia, Musteaţă Marina

X E

Concursul “Constantin Brâncoveanu”

Locul IV

Grigore Simona

106. 

Zamfir Iustin

XI B

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Descriptio Mundi”

II

Grigore Simona

107. 

Rotaru Elena Adina

XI E

Olimpiada de socio-umane, etapa județeană

M

Stan Carmen

108. 

Miron Radu

XII A

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

Marele Premiu

Iorga Ana – Irina

109. 

Arva Alexandra

XII E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Descriptio Mundi”

III

Iorga Ana – Irina

110. 

Drâmbă Andreea

XII D

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

I

Iorga Ana – Irina

111. 

Lucaveschi Denise

XII E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Descriptio Mundi”

M

Iorga Ana – Irina

112. 

Moraru Petronela

XII E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

III

Iorga Ana – Irina

113. 

Petcu Bianca

XII E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

M

Iorga Ana – Irina

114. 

Polcovnicu Ioana

XII E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

M

Iorga Ana – Irina

115. 

Teleman Bianca

XII E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

M

Iorga Ana – Irina

116. 

Barabaș Irina

XI E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

II

Stan Carmen

117. 

Slabu Andreea

XII C

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

M

Stan Carmen

118. 

Stîngaciu Alexandra

XI D

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

M

Stan Carmen

119. 

Postu Georgiana

XI E

Concursul “Urmaşii Principelui Cantemir”, Secțiunea ,,Sacrosancta Scientia”

Premiul special

Stan Carmen

120. 

Proca Mădălina Elena

XI D

Olimpiada de religie, etapa județeană

III

Bodoașcă Cristina

121. 

Stoian Victor

X A

Olimpiada de informatică, etapa municipală

II

Uriciuc Anca

122. 

Chiriluță George

X A

Olimpiada de informatică, etapa municipală

M

Uriciuc Anca

123. 

Chiriluță George

X A

Olimpiada de informatică, etapa județeană

M

Uriciuc Anca

124. 

Strat Ștefan Alin

IX A

Olimpiada de Tehnologia Informației TIC, etapa județeană

I

Măcărescu Roxana

125. 

Fică Paul

IX G

Olimpiada de Tehnologia Informației TIC, etapa județeană

II

Suciu Ionela

126. 

Hapenciuc George

X A

Olimpiada de Tehnologia Informației TIC, etapa județeană

II

Uriciuc Anca

127. 

Miron Radu

Moisei Albert

XII A

Concursul “Istorie și societate în dimensiune virtuală”- secțiunea socio umane, etapa județeană

I

Calificați la etapa națională

Uriciuc Anca

Iorga Ana –Irina

128. 

Drâmbă Andreea 

 

XII D

Concursul Internațional de planuri de afaceri ”Și eu voi fi întreprinzător”

III

Iorga Ana-Irina

129. 

Bogdan Roxana

Bordeianu Răzvan

XII A

Concursul “Istorie și societate în dimensiune virtuală”- secțiunea socio umane, etapa județeană

II

Uriciuc Anca

Zamfir Cristina

130. 

Dascălu Ana Maria

Pîrțac Gabriela

XII B

Concursul “Istorie și societate în dimensiune virtuală”- secțiunea socio umane, etapa județeană

M

Uriciuc Anca

Stan Carmen

131. 

Iacobuță Tudor Adrian

XII B

Concursul “Istorie și societate în dimensiune virtuală” – secțiunea istorie, etapa județeană

II

Uriciuc Anca

Hudiță Corina

132. 

Echipa volei băieţi

Liceu

Cupa “Cantemiriştii”

Locul III

Gheorghiu Mihaela

133. 

Echipa volei băieţi

Liceu

Memorialul Pandelea

Locul III

Gheorghiu Mihaela

134. 

Echipa volei băieţi

Liceu

Etapa judeţeană  în cadrul O.N.S.Ş

Locul VI

Gheorghiu Mihaela

135. 

Echipa de fotbal băieţi

Liceu

Fotbal-

Etapa  judeţeană

Locul IV 

Vartic Gheorghe

136. 

Echipa de baschet fete

V-VIII

Etapa judeţeană în cadrul O.N.S.Ş. la baschet fete

Locul III

Hagimă Clement

137. 

Echipa de baschet băieți

V-VIII

Etapa judeţeană în cadrul O.N.S.Ş. la baschet băieţi

M

Hagimă Clement

138. 

Echipa de handbal fete

Liceu

Etapa pe municipiu în cadrul O.N.S.Ş. la handbal fete

Locul II

Ciuhureanu Răzvan

139. 

Echipa de handbal fete

Liceu

Cupa “Sărbătorile Iaşului” la handbal fete

Locul I

Ciuhureanu Răzvan

140. 

Echipa de handbal fete

Liceu

Cupa “ Cantemir”

Locul I

Ciuhureanu Răzvan

141. 

Popovici Adina

VI B

Concursul “ Pierre de Coubertin” la tir cu arcul

Locul III

Ciuhureanu Răzvan

142. 

Dima Julia, Bîrsan Alexia, Rotaru Alexandra, Popovici Adina, Strebba Denisa, Pleșescu Bogdan, Olteanu Daria,

Borcilă Lavinia

Concursul de arta plastica “Dragobete Art.ro”

I

Huțul Ofelia

143. 

Proca Mădălina, Pruteanu Codrina

Concursul de arta plastica “Dragobete Art.ro”

II

Huțul Ofelia

144. 

Ștefan Ioana, Purușniuc Constantin

Concursul de arta plastica “Dragobete Art.ro”

III

Huțul Ofelia

145. 

Zaharia Irinel, Popa Ștefana,

Nane Georgiana,  Ciubotariu Andrei, Hlihor Alexandra, Colotin Bogdan, Timofte Rareș

Concursul Internațional de Arta “ N.N. Tonitza”, Bârlad

I

Huțul Ofelia

146. 

Cojocaru Raluca

IX F

Concursul Internțional de Educație Ecologică și Protecția Mediului “IAȘI green bag”

II

Ecsner Irina

147. 

Koksis Ludovic Daniel

IX G

Olimpiada de limba engleza etapa judeteana

III

Arhire-Balan Oana

148. 

Șandruc Simona Sebastiana

XI D

Olimpiada de limba engleza etapa judeteana

III

Arhire-Balan Oana

 

 

DIRECTOR,

PROF. DR. ANCA DIMITRIU

Scrie un comentariu

Trebuie să fii autentificat pentru a posta un comentariu.